Olcay Kilit Kimdir?
Olcay Kilit Kimdir?

Olcay Kilit Kimdir?

Olcay Kilit 1964 yılında genç girişimci Olcay Denizli tarafından şahıs şirketi olarak İstanbul'da kuruldu. Şirketin kurucusu Olcay Denizli, işe Türkiye'nin sınırlı koşullarında makine ve kalıp imalatı yaparak başladı. Sıkı ve disiplinli çalışma süreciyle günden güne güçlü bir firma haline geldi ve 1996 yılında kurumsallaşma temelleri atılarak limited şirket oldu. Şu anda Türkiye'nin en köklü kilit imalatçılarından biri olan Olcay Kilit, irili ufaklı 150'e yakın makine ve 750'e yakın kalıbıyla müşteri istekleri ve kalite standartları doğrultusunda hizmet sunmaktadır.

Olcay Kilit Kimdir?

60+
Yıllık Tecrübe

Vizyonumuz:

Yönetim anlayışı, üretim sistemleri ve dünya standartlarında ürettiği ürünler ile ulusal ve uluslararası platformda sektörün herzaman güvenilir, örnek markası olmak.

Mizyonumuz:

Mühendislik ve yönetim bilimlerindeki en son teknoloji olanakları kullanılarak daima yüksek kalitede ürünler ve hizmetler ile devamlılığımızı ve bilinirliğimizi pekiştirmek. Müşterilerine ulusal ve uluslararası standartlara uygun; en kaliteli ürünü en uygun fiyata birinci elden ulaştırmaya devam etmek.

Talep Üzerine Projeler
Talep Üzerine Projeler

Talep Üzerine Projeler

Uzman Teknik Ekibimizle Talep Üzerine Projelerndirme
Ticari Araçlar
Ticari Araçlar

Ticari Araçlar

Ticari Araçlar İçin Özel AR-GE Çalışmaları.
Savunma Sanayi
Savunma Sanayi

Savunma Sanayi

Savunma Sanayi İçin Özel AR-GE Çalışmaları

1964

1960'lı yılların başında İstanbul Kasımpaşa'da Olcay Denizli tarafından kurulan atölye ile şirketimizin bugünkü temelleri atılmıştır. Türkiye'nin sınırlı koşullarında kalıp imalatı yapan şirketimiz, o yıllarda sektörün ihtiyaçlarını karşılamıştır.

1964

1970

1970'li yıllara gelindiğinde şirketimiz: Türkiye'nin ilk yerli otomobili olarak üretilen Anadol marka otomobil için kilit aksamları kalıpları imal etmiş olup, dönemin sanayileşme çalışmalarına da doğrudan katkı da bulunmuştur. Aynı yıllarda MAGIRUS marka minibüsler için de benzer çalışmalar yapılmış ve başarıyla tamamlanmıştır. Bu geçen zamanda artık adından da söz ettirmeye başlamıştır.

1970

1975

1975 yılında Olcay Denizli,Metal Enjeksiyon Makinelerine merak salmış ve bu alanda Turkiye'deki ilk çalışmalara başlamıştır Uzun uğraşlar, devam eden sıkı ve disiplinli çalışmalar başarıyla sonuçlanmış ve Türkiye'deki ilk yerli Metal Enjeksiyon Makinesi de şirketimiz tarafından kendi bunyesinde kullanılmak üzere imal edilmiştir.

1975

1980

1980 li yıllarda Olcay Denizli artık Ticari Araçlar için sadece kalıp imalatıyla kalmamış. Ana Sanayii firmalarının talepleri ile kilit imalatında seni üretime başlamıştr.

1980

1987

1987 'de üretim alanını genişletmek için İstanbul Rami’deki daha büyük bir fabrikaya taşınarak hizmet vermeye devam etmiştir.

1987

1996

1996 yılında Türkiye Ticari Araç Ana Sanayi firmalarının talepler ile kurumsallaşma çalışmalarına başlanmış ve Limited şirket olunmuştur.

1996

2000

2000 yılında, şu anda aktif olarak hizmet verilen Kurtköy / Pendik'te bulunan fabrikaya taşındık.

2000

2004

IATF 16949 belgesini ilk alan şirketlerden biri olarak sektördeki konumunu daha da güçlendirmiştir.

2004

2017

2017 yılından itibaren A.Ş. olarak hizmet vermeye başlamıştır.

2017

Yüksek standartlarda hizmet anlayışı ve
yaratıcı çözümler

Pendik Kurtköy'de 5200 metrekarelik üretim tesisine sahip olan firmamız, kendi kalıplarını üretme kabiliyetine sahip olup, ticari araçlar için kilit ve kilit aksamları üretmektedir. Fabrikamız içinde kalıphane, preshane, metal enjeksiyon, plastik enjeksiyon, talaşlı imalat ve montaj bölümleri bulunmaktadır. Vizyonunu "Yakın gelecekte Türkiye ve Dünya pazarında ticari araç sektörü kilit segmentinde en üst seviyede yer almak" olarak belirleyen Olcay Kilit, bu yönde güçlü adımlarla ilerlemeye devam etmektedir. Müşterilerine esnek tedarik süreci imkanı vererek kaliteli hizmet sunan firmamız, 2004 yılında IATF 16949 belgesini Türkiye'de ilk alan firmalardan biri olmanın gururunu taşımaktadır. Portföyümüzde Türkiye ve Dünya pazarında söz sahibi ticari araç ve ticari araç kapı üreticileri bulunmaktadır. Olcay Kilit 1964'ten beri tecrübesini günden güne artırarak piyasadaki varlığını sürdürmekte ve güçlendirmektedir.