Kilit Sistemlerinin Çalışma Şekli
Kilit Sistemlerinin Çalışma Şekli

Kilit Sistemlerinin Çalışma Şekli

Geçmişte lüks olan araçlar günümüzde temel bir ihtiyaçtır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte çeşitli modellerde ve her bütçeye uygun araç satın almak mümkündür. Yeni üretilen her model araç öncekilere göre daha modern ve kullanışlı. Araçlardaki kilit sistemi de araçların gelişmesiyle birlikte modern ve kullanışlı hale geldi. Peki kilit sistemi nasıl çalışıyor?

Birçok araçta merkezi kilit sistemi bulunmaktadır. Merkezi kilit sistemi tüm kapıların aynı anda açılmasını veya kilitlenmesini sağlar. Buna ek olarak, merkezi kilitleme sistemi ayrıca kilit açma veya L18:V94 sağlar.

İlk yol, anahtarı tek bir kapı kilidine sokmaktır. İkinci yol, uzaktan kumandayı kullanmaktır. Uzaktan kumandanın kullanılabilmesi için aracın kızılötesi teknolojisine sahip olması gerekmektedir. Kızılötesi teknolojisinde araçta tanıma sistemi bulunmaktadır. Uzaktan kumandayı araçtan belirli bir mesafede tutuyoruz ve bu sayede aracın istediğimiz kısmını açıp kilitleyebiliyoruz.

Uzaktan kumanda pili bir süre sonra bitebilir. Pili değiştirip uzaktan kumandayı kullanmaya devam edebiliriz.

Arabadan uzaktayken uzaktan kumandayı kullanmak zorunda değiliz. Arabadayken de uzaktan kumandayı kullanabiliriz.

Yeni teknolojiye sahip bazı araçlarda aracın hızı belirli bir seviyenin altına düştüğünde merkezi kilit sistemi otomatik olarak devreye giriyor. Bunun nedeni aracın kapılarının dışarıdan açılmasını engellemektir. Sürücü kapıların kilidini vb. açmak isterse, yapabilir.

Olcay Kilit Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak araç kilitleme sisteminin yeni teknolojilerini takip ediyor ve yeni teknolojiler üretiyoruz. Sizlere en güçlü ve güvenli kilitleme sistemini sunmak temel görevimizdir.