Telefon Numarası

+90(216) 595 12 21

HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Amacımız Daha İyiye Ulaşmak...

Şirket 1964 yılında genç girişimci Olcay Denizli tarafından uluslararası şirket olarak kurulmuştur.

Olcay Kilit 1964 yılında genç girişimci Olcay Denizli tarafından şahıs şirketi olarak İstanbul'da kuruldu. Şirketin kurucusu Olcay Denizli, işe Türkiye'nin sınırlı koşullarında makine ve kalıp imalatı yaparak başladı. Sıkı ve disiplinli çalışma süreciyle günden güne güçlü bir firma haline geldi ve 1996 yılında kurumsallaşma temelleri atılarak limited şirket oldu.Şu anda Türkiye'nin en köklü kilit imalatçılarından biri olan Olcay Kilit, irili ufaklı 150'e yakın makine ve 750'e yakın kalıbıyla müşteri istekleri ve kalite standartları doğrultusunda hizmet sunmaktadır.

1964

1960 ’lı yılların başında İstanbul Kasımpaşa’da Olcay Denizli tarafından kurulan atölye ile şirketimizin bugünkü temelleri atılmıştır. Türkiye’nin sınırlı koşullarında kalıp imalatı yapan şirketimiz, o yıllarda sektörün ihtiyaçlarını karşılamıştır.

1970

1970 ’li yıllara gelindiğinde şirketimiz; Türkiye’nin ilk yerli otomobili olarak üretilen Anadol marka otomobil için kilit aksamları kalıpları imal etmiş olup, dönemin sanayileşme çalışmalarına da doğrudan katkıda bulunmuştur. Aynı yıllarda MAGIRUS marka minibüsler için de benzer çalışmalar yapılmış ve başarıyla tamamlanmıştır. Bu geçen zamanda artık adından da söz ettirmeye başlamıştır.

1975

1975 yılında Olcay Denizli Metal Enjeksiyon Makinelerine merak salmış ve bu alanda Türkiye’deki ilk çalışmalara başlamıştır. Uzun uğraşlar, devam eden sıkı ve disiplinli çalışmalar başarıyla sonuçlanmış ve Türkiye’deki ilk yerli Metal Enjeksiyon Makinesi de şirketimiz tarafından kendi bünyesinde kullanılmak üzere imal edilmiştir.

1980

1980 ‘li yıllarda Olcay Denizli artık Ticari Araçlar için sadece kalıp imalatıyla kalmamış, Ana Sanayii firmalarının talepleri ile kilit imalatında seri üretime başlamıştır.

1987

1987 ‘de üretim alanını genişletmek için daha büyük bir fabrikaya taşınarak hizmet vermeye devam etmiştir.

1996

1996 yılında Türkiye Ticari Araç Ana Sanayii firmalarının talepleri ile kurumsallaşma çalışmalarına başlanmış ve Limited şirket olunmuştur.

2000

2000 yılında, şuanda aktif olarak hizmet verilen Kurtköy/Pendik'te bulunan fabrikaya taşındılar.

2003

IATF 16949 belgesini ilk alan şirketlerden biri olarak sektördeki konumunu daha da güçlendirmiştir.

2017

2017 yılından itibaren A.Ş. olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Pendik Kurtköy'de 5200 metrekarelik üretim tesisine sahip olan firmamız, kendi kalıplarını üretme kabiliyetine sahip olup, ticari araçlar için kilit ve kilit aksamları üretmektedir.Fabrikamız içinde kalıphane, preshane, metal enjeksiyon, plastik enjeksiyon, talaşlı imalat ve montaj bölümleri bulunmaktadır.Vizyonunu, ''yakın gelecekte Türkiye ve Dünya pazarında ticari araç sektörü kilit segmentinde en üst seviyede yer almak'' olarak belirleyen olcay kilit, bu yönde güçlü adımlarla ilerlemeye devam etmektedir. Müşterilerine esnek tedarik süreci imkanı vererek kaliteli hizmet sunan firmamız, 2004 yılında IATF 16949 belgesini Türkiye'de ilk alan firmalardan biri olmanın gururunu taşımaktadır.Portföyümüzde Türkiye ve Dünya pazarında söz sahibi ticari araç ve ticari araç kapı üreticileri bulunmaktadır. Olcay Kilit, 1964’ten beri tecrübesini gündengüne artırarak piyasadaki varlığını sürdürmekte ve güçlendirmektedir.

tr_TR