Olcay Kilit / Hakkımızda

Olcay Kilit 1964 yılında genç girişimci Olcay Denizli tarafından şahıs şirketi olarak İstanbul'da kuruldu.
Şirketin kurucusu Olcay Denizli, işe Türkiye'nin sınırlı koşullarında makine ve kalıp imalatı yaparak başladı. Sıkı ve disiplinli çalışma süreciyle günden güne güçlü bir firma haline geldi ve 1996 yılında kurumsallaşma temelleri atılarak limited şirket oldu. 

Şu anda Türkiye'nin en köklü kilit imalatçılarından biri olan Olcay Kilit, irili ufaklı 100'e yakın makine ve 500'e yakın kalıbıyla müşteri istekleri ve kalite stan- dartları doğrultusunda hizmet sunmaktadır. 

Kalıplarını da kendisi imal edebilen firmamız, Pendik Kurtköy'de 5200 metrekare kapalı alana sahip fabrikasıyla ticari araçlara kilit ve kilit aksamları üretmektedir. Fabrikamız içinde kalıphane, preshane, metal enjeksiyon, plastik enjeksiyon, talaşlı imalat ve montaj bölümleri bulunmaktadır. 

Vizyonunu, ''yakın gelecekte Türkiye ve Dünya pazarında ticari araç sektörü kilit segmentinde en üst seviyede yer almak'' olarak belirleyen olcay kilit, bu yönde güçlü adımlarla ilerlemeye devam etmektedir. Müşterilerine esnek tedarik süreci imkanı vererek kaliteli hizmet sunan firmamız, 2001 krizinden kısa bir süre sonra 2004 yılında ISO :TS 16949 belgesini Türkiye'de ilk alan firmalardan biri olmanın gururunu taşımaktadır. 

Portföyümüzde Türkiye ve Dünya pazarında söz sahibi ticari araç ve ticari araç kapı üreticileri bulunmaktadır. Olcay Kilit, 1964’ten beri tecrübesini gündengüne artırarak piyasadaki varlığını sürdürmekte ve güçlendirmektedir.